SiEntries Options
Login / Register

Irish Orienteering Championships - Individual Days

Event Facebook Page
Event Website

Friday 1st to Sunday 3rd May 2020

Notice: Coronavirus and SiEntries - for more information please see our Help Topic.

Entry List Options
Day 1   Day 2   Day 3
Day 1 - M10
Name Class Club
Fionn Hassett M10 SET
Cillian Ryan M10 FIN
Patrick Ryan M10 FIN
Eoin Simpson M10 CorkO
Alfie Tyner M10 SET

5 Entries

Day 1 - M12
Name Class Club
Hugh Browne M14 GEN
Liam Casey M12 WatO
Arann Murphy M12 KerryO

3 Entries

Day 1 - M14
Name Class Club
Gerry Browne M14 GEN
Daithi Murphy M14 KerryO
Cian O Donnell M14 GEN
Oscar Rowe M14 GEN
Hugh Whelan M14 WatO
Cian Wickham M14 AJAX
Daragh Young M14 FIN

7 Entries

Day 1 - M16
Name Class Club
Joshua Hoare M16 BOC
Dan Murphy M16 LVO
Zach Murphy M16 LVO
Oliver O'Kane M16 LVO
Tivon Tyner M16 SET

5 Entries

Day 1 - M18
Name Class Club
Liam Cotter M18 BOC
Ben Flavin M18 KerryO
Darragh Hoare M18 BOC
Brian O'CallaghanAttackpoint M18 BOC
Eoghan Whelan M18 WatO

5 Entries

Day 1 - M20
Name Class Club

0 Entries

Day 1 - M21
Name Class Club
Hugh Cashell M35 CNOC
Cillin Corbett M21 CorkO
Tadas Kazlauskas M40 OK Fortuna
Ruairi Long M21 UCDO
Kevin O' Boyle M21 CNOC
John O'Donovan M21 AJAX
Josh O'Sullivan-Hourihan M21 CorkO
Zac O'Sullivan-Hourihan M21 UCCO
Marcus Pinker M45 CorkO
Paul PruzinaFacebookAttackpointStravaPower of 10 M21 LVO
Andrei Rybakov M45 Omega Rus
Stuart Scott M35 GEN
Conor Short M21 CNOC
Ruairi Short M21 CNOC
Audrius Smilgius M50 OSK Takas
Valdas Tilunas M40 3ROC

16 Entries

Day 1 - M35
Name Class Club

0 Entries

Day 1 - M40
Name Class Club
Killian Brennan M40 CNOC
Danny O'Hare M40 CorkO

2 Entries

Day 1 - M45
Name Class Club
Eoin Browne M45 GEN
Terence Hoare M45 BOC
Patrick Ryan M45 FIN
Andy SimpsonFacebookInstagramAttackpoint M45 CorkO
Rory Wallace M45 AJAX

5 Entries

Day 1 - M50
Name Class Club
Brendan Bolland M50 Waroc
Bill EdwardsAttackpoint M50 CorkO
Sean Hassett M50 SET
Kevin O'Callaghan M50 Mayo Orienteering Club
Martin O Donnell M50 GEN
Brian Rowe M50 GEN
Angus Tyner M50 SET
Ciaran Young M50 FIN

8 Entries

Day 1 - M55
Name Class Club
Robbie Bryson M55 FERMO
Brian Corbett M60 CorkO
Brendan Delaney M55 DFO
Ciaran Donaghy M55 GEN
Marcus Geoghegan M55 AJAX
Mike Long M55 AJAX
Donal O'Kane M55 LVO
Paul O'Sullivan-Hourihan M55 BOC
Niall Reynolds M55 SBOC
Paul Smyth M55 AJAX
Dave Weston M55 SET
Donal Wickham M55 AJAX

12 Entries

Day 1 - M60
Name Class Club
Graham Capper M60 LOC
Anne Heikoop M60 HOC'93
Frode Hjorth M60 Hamar OK
Denis MurphyFacebookInstagramLinkedIn M60 LVO
Senan O' Boyle M60 CNOC
Dave Richardson M60 FIN

6 Entries

Day 1 - M65
Name Class Club
Philip Baxter M65 LVO
Raymond Finlay M65 FERMO
Erik Grøndalen M65 Hamar OK
Val Jones M65 FIN
Harald Volden M65 Hamar OK

5 Entries

Day 1 - M70
Name Class Club
Donal Burke M75 CorkO
Nigel Foley-Fisher M70 LVO
Jørgen Jørgensen M65 Silkeborg Orienteringsklub
Roger Lott M70 Aire UK
Einar Lund M70 Hamar OK
Terje Malm M70 Hamar OK
Jim O'Donovan M70 CorkO
Bob Pinker M70 CorkO

8 Entries

Day 1 - M75
Name Class Club

0 Entries

Day 1 - M80
Name Class Club

0 Entries

Day 1 - M85
Name Class Club

0 Entries

Day 1 - M90
Name Class Club

0 Entries

Day 1 - W10
Name Class Club
Eimear Casey W10 WatO
Deirbhile Hassett W10 SET
Elizabeth O'Neill W10 FIN

3 Entries

Day 1 - W12
Name Class Club
Niamh Browne W12 GEN
Sadhbh Hassett W12 SET
Fionnuala Rowe W12 GEN
Ellie Simpson W12 CorkO
Orla Young W18 FIN

5 Entries

Day 1 - W14
Name Class Club
Clodagh O'Sullivan W14 BOC
Maeve O'Sullivan W14 BOC

2 Entries

Day 1 - W16
Name Class Club
Zane Kramina W16 CorkO
Clodagh O Donnell W16 GEN
Emily Rowe W16 GEN
Sinead Young W16 FIN

4 Entries

Day 1 - W18
Name Class Club
Cliodhna Donaghy W18 GEN
Aoife O'Sullivan W18 BOC
Zoë Tyner W18 SET

3 Entries

Day 1 - W20
Name Class Club

0 Entries

Day 1 - W21
Name Class Club
Olivia Baxter W21 LVO
Niamh Corbett W21 CorkO
Mary Healy W65 GEN
Regina Kelly W21 CNOC
Roisin Long W21 UCDO
Sam McNeilly W21 LVO
Sarah Ní Ruairc W40 FIN
Niamh O'Boyle W35 CNOC
Toni O'Donovan W40 CorkO
Zoya Tikhonova W40 Omega Rus

10 Entries

Day 1 - W35
Name Class Club

0 Entries

Day 1 - W40
Name Class Club
Susan Lambe W40 LVO
Inga Lisauskiene W40 3ROC
Elaine Sheridan W40 CorkO

3 Entries

Day 1 - W45
Name Class Club
Brid Casey W45 WatO
Karen Convery W45 3ROC
Deirdre Coyle W45 GEN
Caroline Murray W45 BOC
Deirdre O'Neill W50 FIN
Colleen Robinson W45 SET
Martina Rowe W45 GEN

7 Entries

Day 1 - W50
Name Class Club
Natsuko Cotter W50 BOC
Cathleen Morrison W50 AJAX
Ber O'Sullivan W50 BOC
Deborah WhelanFacebook W50 CNOC
Eileen Young W50 FIN

5 Entries

Day 1 - W55
Name Class Club
Edith Bridcut W55 GEN
Michelle Hughes W55 Mayo Orienteering Club
Catherine King W55 AJAX
Margaret Reynolds W55 SBOC

4 Entries

Day 1 - W60
Name Class Club
Elizabeth Deane W60 CorkO
Louise Dunn W60 LOC
Bernie O' Boyle W60 CNOC
Anyta Richardson W60 FIN

4 Entries

Day 1 - W65
Name Class Club
Helen Baxter W65 LVO
Barbara Foley-Fisher W65 LVO

2 Entries

Day 1 - W70
Name Class Club
Teresa Finlay W70 FERMO
Jean O'Neill W70 FIN

2 Entries

Day 1 - W75
Name Class Club

0 Entries

Day 1 - W80
Name Class Club
Margaret Bolland Bolland W80 Waroc

1 Entry

Day 1 - W85
Name Class Club

0 Entries

Day 1 - W90
Name Class Club

0 Entries

Day 1 - M Short
Name Class Club

0 Entries

Day 1 - W Short
Name Class Club

0 Entries

If you want to let your fellow competitors know a little bit more about who you are and what you do you can enter details of any social media accounts you have via the Update My Details page. We'll then put a link to your accounts on this Entry List and also on any results produced by SPORTident. FacebookTwitterInstagramAttackpointStravaPower of 10FlickrLinkedInPinterest