SiEntries Options
Login / Register

London City Races

Event Facebook Page
Event Twitter Feed
Event Website

Friday 20th to Sunday 22nd September 2019

Day 1   Day 2   Day 3
Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
317 Joseph Morris M12 BOK GBR Open 1815-1915

1 Entry

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
11 Eduard Vojvodik M14 SKOB Ostrava CZE Early 1745-1814
253 Martí Gimisó M16   ESP Middle 1815-1844
590 Alexander Evans M16   GBR Late 1845-1915

3 Entries

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
24 Rihards Gailis M18 Auseklis IK LAT Early 1745-1814
147 Thomas Jarvis M20 RAFO GBR Any 1815-1844
303 Callum McIntyre M20 INT GBR Early 1745-1814
304 Logan McIntyre M18 INT GBR Early 1745-1814
309 Matthew Pembery M20 BOK GBR Late 1845-1915
360 River Edis-Smith M20 MDOC GBR Middle 1815-1844
496 Matijs Loeckx M18 Omega BEL Any 1815-1844

7 Entries

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
17 Oliver O'BrienTwitterStrava M35 SLOW GBR Middle 1815-1844
23 Andris Gailis M21 Auseklis IK LAT Early 1745-1814
40 Dan Findlay-RobinsonFacebookTwitterAttackpointStravaPower of 10 M35 WCH GBR Late 1845-1915
84 Quentin Harding M55 CLARO GBR Early 1745-1814
121 Michael CroneAttackpoint M21 SLOW RSA Late 1845-1915
126 Antoine Pesenti M45 DFOK GBR Early 1745-1814
149 Edward CatmurFacebookTwitterPower of 10 M35 SLOW GBR Any 1815-1844
217 Hugo Rodríguez González M21 CIUDAD RODRIGO ORIENTACIÓN ESP Any 1815-1844
234 Sebastian Wild M21 COBS (Club d'orientation des Boucles de la Seine) FRA Middle 1815-1844
237 Alexandre Lemaistre M21 COBS (Club d'orientation des Boucles de la Seine) FRA Middle 1815-1844
238 Nicolas Poulain M40 COBS (Club d'orientation des Boucles de la Seine) FRA Middle 1815-1844
256 Rajiv Ratan M21 LOK GBR Open 1845-1915
315 Donatas Kontautas M35 OK Moss NOR Middle 1815-1844
321 Yordan Kolev M21 SLOW BUL Middle 1815-1844
329 Tom Dobra M21 BOK GBR Early 1745-1814
358 Matthew DaweStrava M21   GBR Any 1815-1844
376 Samuel New M21 DUOC GBR Early 1745-1814
390 Eoghan WilesInstagramAttackpointStrava M21 BOK GBR Late 1845-1915
623 Nicolas Boncourt M40   FRA Any 1815-1844
627 Himmy Lau M21 SLOW HKG Middle 1815-1844
657 James Errington M21 HH GBR Any 1815-1844
689 Duncan Currie M20 Garingal Orienteers AUS Any 1815-1844
721 Duncan Grassie M35 SLOW GBR Early 1745-1814
722 Juste Raimbault M21 SLOW GBR Any 1815-1844
723 Leon Foster M35 AIRE GBR Late 1845-1915
727 Mark PriorStrava M40 San Diego Orienteering USA Early 1745-1814
738 Simon Wright M21 SLOW GBR Late 1845-1915
781 Angus LundAttackpointStrava M45 SLOW GBR Late 1845-1915
798 Oliver NokesFacebookTwitterInstagramStravaPower of 10 M35 RMOC GBR Late 1845-1915
848 Nicholas Jarvis M21 SO GBR Late 1845-1915
869 Yasha Chechik M21 SLOW GBR Open 1815-1915
873 Kit Grierson M21 DEVON GBR Late 1845-1915

32 Entries

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
5 Scott Vardy M45 TVOC GBR Early 1745-1814
6 Marc Arnardi M50 BALISE 10 BEL Any 1815-1844
8 Tero Heikkilä M50 Paimion Rasti FIN Middle 1815-1844
9 Terence Hosking M50 BKO GBR Early 1745-1814
10 Martin Vojvodik M45 SKOB Ostrava CZE Early 1745-1814
46 Stephen Borrill M45 WAOC GBR Early 1745-1814
52 Glen Slade M50   GBR Late 1845-1915
69 Lauri TarlapInstagram M40 LSF PT EST Early 1745-1814
93 Priit Överus M50 Mercury GBR Middle 1815-1844
107 Petter Andreas Bergh M40 Malvik IL NOR Early 1745-1814
110 Manuele Alessio Calderon M40 Firenze Orienteering ASD ITA Late 1845-1915
123 Ian Catchpole M40 DFOK GBR Middle 1815-1844
140 Peter Langmaid M50 HOC GBR Early 1745-1814
145 Stu Levene M50 HH GBR Late 1845-1915
148 Marc EbanksFacebook M45 SN GBR Middle 1815-1844
177 Espen Fyhn Nilsen M50 Stavanger OK NOR Early 1745-1814
187 Guillaume OrsalInstagramStrava M40 Raid TransMauritania FRA Early 1745-1814
215 Remigio Rodríguez Enrique M50 CIUDAD RODRIGO ORIENTACIÓN ESP Any 1815-1844
268 Eric Heritage M60 RSOC GBR Late 1845-1915
322 Nikolay Kolev M50 SLOW BUL Middle 1815-1844
350 Keith Bennett M45 DFOK GBR Middle 1815-1844
355 Matthias Mahr M40 SLOW GBR Early 1745-1814
359 John Owens M50 BAOC GBR Open 1815-1915
375 David Hunt M55 BOK GBR Early 1745-1814
394 Christopher Walker M45 LOK GBR Late 1845-1915
437 Graeme Francis M50 LVO GBR Early 1745-1814
439 Markus Moerth M40 OLT-Transdanubien AUT Middle 1815-1844
462 Alex Owen M40 LOK GBR Open 1815-1915
472 Paul Todd M40 LOK GBR Open 1815-1915
484 Marcus BatemanTwitter M50 SN GBR Any 1815-1844
486 Anthony Flick M40 LOK GBR Open 1815-1915
492 Frederik Loeckx M45 Omega BEL Early 1745-1814
537 David Lobley M50 DFOK GBR Middle 1815-1844
555 Mark Webster M50 NOC GBR Early 1745-1814
564 David Jolly M45 RAFO GBR Early 1745-1814
574 Mike ShiresFacebook M45 TVOC GBR Early 1745-1814
588 Rob Humphreys M40 HH GBR Middle 1815-1844
591 Tommy Skarbo M40 Raumar Orientering NOR Early 1745-1814
605 Roger Cliffe M45 TVOC GBR Middle 1815-1844
673 Kevin Fielding M50 HH GBR Late 1845-1915
682 Richard BarrettFacebook M45 BAOC GBR Middle 1815-1844
690 Martin WardFacebookTwitterAttackpointPower of 10 M50 SYO GBR Late 1845-1915
758 Jon Darley M50 GO GBR Middle 1845-1915
771 Rob Woods M50 RAFO GBR Middle 1845-1915
797 David Frampton M45 HH GBR Middle 1845-1915
807 Jevgenijs Petrovs M45 SLOW GBR Early 1745-1814
878 David Float M50 HAVOC GBR Early 1745-1814

47 Entries

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
20 Richard Zeiner-Gundersen M60 Aker Brygge Orientering NOR Early 1745-1814
26 Alf Pettersen M60 IL Tyrving NOR Early 1745-1814
30 Domenico Lepori M55 CARE VEVEY SUI Early 1745-1814
58 Richard Bonnett M60 BAOC GBR Early 1745-1814
67 Mick Brett M55 BAOC GBR Early 1745-1814
98 Phil Newall M55 KERNO GBR Middle 1815-1844
104 Mats CarlsvärdFacebookInstagramStrava M60 Almby IK SWE Early 1745-1814
134 Andrew Kelly M60 AIRE GBR Early 1745-1814
166 Nigel Bush M60 MV GBR Middle 1815-1844
179 Dave Chaffey M55 DVO GBR Middle 1815-1844
185 David Saunders M60 HH GBR Open 1815-1915
186 Paul Caban M55 INT GBR Any 1845-1915
205 Patrick Murphy M60 BOC IRL Early 1745-1814
241 Patrick Eudier M60 COBS (Club d'orientation des Boucles de la Seine) FRA Middle 1815-1844
247 Keith TonkinFacebook M60 BL GBR Any 1845-1915
281 Andrei Ivanov M55 Kuzmolovo RUS Early 1745-1814
282 António Matias M60 CLAC POR Late 1845-1915
285 Stephen Hargrave M55 SLOW GBR Middle 1815-1844
290 Hugo Barker M55 FVO GBR Late 1845-1915
298 Knut Engen M60 Raumar Orientering NOR Middle 1815-1844
301 Graham McIntyre M60 INT GBR Early 1745-1814
310 Michael Leth Jess M55 OK Roskilde DEN Any 1845-1915
341 David Lefevre M60 DFOK GBR Middle 1815-1844
382 Bruce Bryant M60 OD GBR Early 1745-1814
384 Paul Channing M60 SOC GBR Early 1745-1814
393 Stephen GilmoreFacebookTwitter M55 LVO GBR Early 1745-1814
395 Charles Spence M60 LOK GBR Open 1815-1915
404 Graham Lloyd M55 EPOC GBR Late 1845-1915
415 Chris Shaw M70 HAVOC GBR Early 1745-1814
416 Tore Sundtjønn M60 Årvoll IL NOR Early 1745-1814
424 Trevor Hindle M55 MDOC GBR Late 1845-1915
432 Rory Percival M55 HH GBR Middle 1815-1844
548 Alan Hickling M55 SAX GBR Late 1845-1915
557 Ian Ditchfield M60 MV GBR Early 1745-1814
562 David Faulkner M55 BOK GBR Early 1745-1814
568 Ronan Cleary M55 LOK IRL Open 1815-1915
587 Paul Bloch M55 DEVON GBR Early 1745-1814
598 Adrian Pickles M60 WRE GBR Middle 1815-1844
609 Peteris Zarins M55 Mona OK LAT Late 1845-1915
670 Peter HarrisTwitter M60 HALO GBR Early 1745-1814
719 Finn ArildsenFacebook M60 OK Pan Aarhus DEN Early 1745-1814
756 Thomas Elgood M55 CHIG GBR Late 1845-1915
796 Ian Byrne M60 SMOC GBR Middle 1845-1915
867 Mark Foxwell M55 BKO GBR Late 1845-1915

44 Entries

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
29 Nick Collins M65 Orienteering Taranaki NZL Early 1745-1814
44 Gerry Symes M70 AIRE GBR Early 1745-1814
53 Geoff Goodwin M65 DFOK GBR Middle 1815-1844
109 Pat Squire M70 INT GBR Early 1745-1814
141 Robert Findlay M70 ESOC GBR Early 1745-1814
165 Tomas Olausson M65 Askersunds OK SWE Early 1745-1814
169 Aleksandr Kozmov M70 Everest-Russia LO RUS Early 1745-1814
203 Paul Langston M65 HH GBR Early 1745-1814
207 Thomas Johansson M65 Almby IK SWE Early 1745-1814
246 Chris Johnson M65 BOK GBR Early 1745-1814
249 Andy Robinson M65 LOC GBR Early 1745-1814
260 Mats Hastad M65 Fellingsbro GoIf SWE Early 1745-1814
269 Ian Gilliver M65 MDOC GBR Any 1845-1915
274 Paul Oates M70 DFOK GBR Middle 1815-1844
306 Don McKerrow M65 SLOW GBR Early 1745-1814
318 Karl-Göran Wahlström M65 Almby IK SWE Early 1745-1814
319 Göran Andersson M70 OK Tylöskog SWE Early 1815-1844
324 Grahame Crawshaw M70 MDOC GBR Early 1815-1844
342 Mike Hampton M70 OD GBR Early 1815-1844
361 Nigel Hoult M65 BKO GBR Early 1815-1844
362 Per Åke Hull M65 Almby IK SWE Early 1815-1844
392 John McCullough M65 3ROC IRL Any 1845-1915
455 Elling Aakre M65 Andebu IL NOR Middle 1815-1844
459 Ragnar N. Berg M65 Andebu IL NOR Middle 1815-1844
497 Mike BennettFacebook M65 HH GBR Any 1845-1915
507 Steve Brockbank M70 LOC GBR Middle 1815-1844
611 Fred Miller M65 NATO GBR Early 1815-1844
641 Neil Croasdell M70 EPOC GBR Early 1815-1844
732 Elmar Schilliger M65 OLV Luzern SUI Early 1815-1844
733 Joe Kurmann M65 OLV Luzern SUI Early 1815-1844

30 Entries

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
1 Guy Goodair M80 EPOC GBR Early 1745-1814
461 Per Øystein Andersen M75 Andebu IL NOR Middle 1815-1844
475 Gunnar Østerbø M80 Freidig NOR Late 1845-1915
749 Rodney Freeburn M80 NOR GBR Early 1745-1814
751 Keith Marsden M75 HH GBR Any 1845-1915

5 Entries

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
25 Tautvydas StubrysInstagram M21   GBR Any 1815-1844
41 Tony Burton M55 MV GBR Early 1745-1814
146 Ben LonsdaleTwitter M35 RAFO GBR Middle 1815-1844
216 Eliot Rodríguez González M21 CIUDAD RODRIGO ORIENTACIÓN ESP Any 1815-1844
244 Ingvar Oskarsson M70 Solna OK SWE Late 1845-1915
418 Sam Anderson M21 SN GBR Late 1845-1915
419 Ulrik Illum M50 Søllerød OK DEN Middle 1815-1844
421 Peter Illum M21 Søllerød OK DEN Middle 1815-1844
427 Rainer Stoffel M35   GER Early 1745-1814
428 David Mitchell M50   GBR Early 1745-1814
646 Wayne Byrne M35 RAFO GBR Early 1745-1814
648 Mike McLean M21 Independent GBR Late 1845-1915
674 Alex Fielding M16 HH GBR Late 1845-1915
686 Wenwei Liu M21 GO GBR Early 1745-1814
812 Chris Garrett M21 DEVON GBR Any 1845-1915
815 Anker Stubberud M21 LOK GBR Middle 1845-1915

16 Entries

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
252 Joanna Gimiso W12   ESP Middle 1815-1915

1 Entry

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
48 Eliska Pavlova W14 SKOB Ostrava CZE Early 1745-1814
592 Emma Skarbo W14 Raumar Orientering NOR Early 1815-1844
683 Laura Barrett W14 SN GBR Middle 1815-1844

3 Entries

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
525 Georgina Oates W20 BAOC GBR Early 1745-1814
757 Aimee Darley W16 GO GBR Middle 1845-1915

2 Entries

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
79 Kirti Rebane W45 Mercury EST Early 1745-1814
108 Fiona Tam W21 SLOW GBR Any 1815-1915
122 Sofia von Schultz W21 Rand Orienteering Club SWE Late 1845-1915
168 Emilie Westli Andersen W21 Løten o-lag NOR Early 1745-1814
178 Nina Smestad W21 Løten o-lag NOR Early 1745-1814
235 Candice Wild W21 COBS (Club d'orientation des Boucles de la Seine) FRA Middle 1815-1844
239 Stéphanie Poulain W40 COBS (Club d'orientation des Boucles de la Seine) FRA Middle 1815-1844
240 Agnès Eudier W55 COBS (Club d'orientation des Boucles de la Seine) FRA Middle 1815-1844
254 Catherine Galvin W55 LOK GBR Open 1815-1915
261 Evine Westli Andersen W21 Løten o-lag NOR Early 1745-1814
300 Linda Engen W21 Raumar Orientering NOR Middle 1815-1844
311 Helen Bickle W35 WAOC GBR Middle 1815-1844
389 Natalie HolroydFacebookStrava W21 DRONGO GBR Late 1845-1915
391 Rosanna Ingram W21 BOF GBR Late 1845-1915
417 Tone Aamli Sundtjønn W21 Lillomarka OL NOR Early 1745-1814
426 Carolyn Hindle W21 FVO GBR Late 1845-1915
527 Susanne Maibach W55 ol norska SUI Early 1745-1814
528 Manuela Schärer W35 ol norska SUI Early 1745-1814
624 Jordane Sellet W21 Cose Club d'Orientation Strasbourg Europe 6701GE FRA Any 1815-1915
687 Justyna Kostrzewska W21 UNTS Warszawa POL Early 1745-1814

20 Entries

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
42 Karen StylesFacebookTwitter W45 BAOC GBR Late 1845-1915
47 Libuse Pavlova W45 SKOB Ostrava CZE Early 1745-1814
68 Kate Brett W50 BAOC GBR Early 1745-1814
83 Ruth Ker W50 CLARO GBR Early 1745-1814
176 Lina Jasulaityte W50 Olifant NED Early 1745-1814
180 Sal Chaffey W50 DVO GBR Middle 1815-1844
191 Kristin Nergaard Berg W40 Fossum IF NOR Middle 1815-1844
195 Britta Fismen W45 Fossum IF NOR Middle 1815-1844
196 Karianne Katla W45 Fossum IF NOR Middle 1815-1844
199 Eldri Holo W50 Fossum IF NOR Middle 1815-1844
232 Marianne Njåstein W50 IL Tyrving NOR Middle 1815-1844
251 Nina Woldene W45 Fossum IF NOR Middle 1815-1844
264 Katrine Bakke W45 Fossum IF NOR Middle 1815-1844
284 Heather Findlay W40 SLOW GBR Early 1745-1814
289 Joanna Cole W50 SLOW GBR Middle 1815-1844
387 Barbara Griessner W45 SLOW GBR Open 1815-1915
420 Marianne Illum W50 Søllerød OK DEN Middle 1815-1844
431 Maire Convery W50 HH IRL Middle 1815-1844
438 Elaine Battson W50 LOK GBR Late 1845-1915
440 Silke Hochwieser W45 OLT-Transdanubien AUT Middle 1815-1844
479 Sally CallandFacebookStrava W40 RSOC GBR Early 1745-1814
589 Ianka Petrova Evans W50 POTOC GBR Late 1845-1915
691 Lesley Ward W50 SYO GBR Late 1845-1915
739 Clare Hanna W50 LOG GBR Late 1845-1915

24 Entries

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
3 Linda Pakuls W60 WIM GBR Early 1745-1814
27 Randi Nilstad W60 IL Tyrving NOR Early 1745-1814
28 Annie Sanderson W60 Orienteering Taranaki NZL Early 1745-1814
45 Trine Marit Justad Raaen W55 Aker Brygge Orientering NOR Early 1745-1814
49 Rhiannon Fadeyibi W55 NGOC GBR Early 1745-1814
97 Adele Newall W55 KERNO GBR Middle 1815-1844
101 Katherine Pike W55 WIM GBR Late 1845-1915
184 Alison Saunders W60 HH GBR Open 1815-1915
193 Magnhild T. Mølnvik W55 Fossum IF NOR Middle 1815-1844
198 Marianne Jensen Hjermstad W55 Fossum IF NOR Middle 1815-1844
229 Karen Quickfall W55 SROC GBR Any 1845-1915
248 Christine KiddierFacebook W65 BL GBR Any 1845-1915
291 Helen Barker W55 FVO GBR Late 1845-1915
299 Ida Engen W55 Raumar Orientering NOR Middle 1815-1844
302 Morag McIntyre W60 INT GBR Early 1745-1814
383 Liz Phillips W55 OD GBR Early 1815-1844
396 Marion Shipman W55 LOK GBR Open 1815-1915
405 Rebecca Lloyd W55 EPOC GBR Late 1845-1915
425 Hazel Hindle W55 MDOC GBR Late 1845-1915
445 Helen Hodge W55 WIM GBR Early 1815-1844
556 Julie Webster W55 NOC GBR Early 1815-1844
567 Marion Payne-Bird W60 GO GBR Early 1815-1844
569 Julie Cleary W55 LOK IRL Open 1815-1915
583 Janet Cronk W60 WAOC GBR Early 1815-1844
586 Dawn Williamson W60 DEVON GBR Early 1815-1844
599 Jacqueline Stevens W60 WRE GBR Early 1815-1844
610 Baiba Ozola W55 Mona OK MAS Late 1845-1915
625 Sue Hartley W60 WAOC GBR Early 1815-1844
747 Susanne Frutig W65 ol norska SUI Middle 1845-1915

29 Entries

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
4 Sue Levinson W65 EPOC GBR Early 1745-1814
15 Jackie Page W65 EPOC GBR Early 1745-1814
16 Jean Lochhead W70 EPOC GBR Early 1745-1814
197 Susan Stevens W65 AIRE GBR Early 1745-1814
210 Miriam Rosen W70 SROC GBR Open 1815-1915
259 Ann-Britt Göransson W65 Almby IK SWE Early 1745-1814
283 Maria São João W65 CLAC POR Late 1845-1915
316 Christine King W70 BOK GBR Open 1815-1915
456 Elisabeth Roed W65 Andebu IL NOR Middle 1815-1844
460 Inger Nergaard W65 Andebu IL NOR Middle 1815-1844

10 Entries

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
2 Judith Goodair W75 EPOC GBR Early 1745-1814
14 Ursula Oxburgh W85 WAOC GBR Early 1745-1814
167 Lotta Granholm W75 Linköpings OK SWE Early 1745-1814
325 Irene Crawshaw W75 MDOC GBR Early 1815-1844
458 Eli Klovning W75 Andebu IL NOR Middle 1815-1844
476 Torid Kvaal W75 Freidig NOR Late 1845-1915
558 Ruth Rhodes W75 SO GBR Early 1815-1844
752 Susan Marsden W75 HH GBR Any 1845-1915

8 Entries

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
43 Kirsty McDermott W35 BAOC GBR Late 1845-1915
57 Katie Costello W35 RSOC GBR Late 1845-1915
117 Sue Carter W50 SLOW GBR Early 1745-1814
204 Michaela Kolistanikova W21 AUOC GBR Early 1745-1814
226 Lucie Hamplova W21 AUOC GBR Early 1745-1814
227 Heidi Ross W20 AUOC GBR Early 1745-1814
233 Stine Njåstein W21 IL Tyrving NOR Middle 1815-1844
236 Léa Weber W21 COBS (Club d'orientation des Boucles de la Seine) FRA Middle 1815-1844
312 Penny Bickle W35 EBOR GBR Middle 1815-1844
441 Claire Hodge W21 WIM GBR Early 1745-1814
442 Ryan Jones M21 BOF GBR Early 1745-1814
443 Katherine Hodge W21 WIM GBR Early 1745-1814
748 Brigitte Frutig W21 ol norska GBR Late 1845-1915
766 Martha Paton W21 SN GBR Late 1845-1915
794 Eileen Schilliger W21 OLV Luzern SUI Early 1745-1814
877 Linda Kreslina W21   GBR Late 1845-1915

16 Entries

Participant No. Name Class Club IOF Country Friday Start Block Friday Start Time
795 Lukas Meyer M21 OLV Luzern SUI Early 1745-1814

1 Entry

If you want to let your fellow competitors know a little bit more about who you are and what you do you can enter details of any social media accounts you have via the Update My Details page. We'll then put a link to your accounts on this Entry List and also on any results produced by SPORTident. FacebookTwitterInstagramAttackpointStravaPower of 10FlickrLinkedInPinterest