SiEntries Options
Log In  /  Register




Scottish Spring - Event 5

Entry Lists
Entry List Options
Black (M-E)
Name Class Club E5 - Start Time
Duncan BirtwistleAttackpointStrava M21 OD  
Oleg Chepelin M21 INT 11:50:00
Joshua Dudley M21 MAROC  
Matthew FellbaumFacebookTwitterInstagramAttackpoint M20 EUOC 12:14:00
Scott Fraser M21 INT 12:59:00
Csaba Gösswein M21   12:20:00
Simon Gardner M21 CLYDE  
Janne Heikkinen M21 AUOC 12:25:00
Kris Jones M21 FVO  
Jonny Malley M21 MDOC  
Alistair MassonAttackpoint M21 EUOC 12:32:00
Alasdair McLeod M21 AIRE  
Calum McLeod M21 EUOC 12:28:00
Richard RobinsonFacebookTwitterAttackpointStravaPower of 10LinkedIn M35 NOC  
Alastair Thomas M18 WCOC 12:39:00
Alistair Walker M21 MAROC 11:43:00
Thomas WilsonAttackpoint M21 EUOC 11:24:00

17 Entries

Brown (M18 M20 M21 M35 M40 | W-E)
Name Class Club E5 - Start Time
James Ackland M20 INT 11:25:00
Louise Adams W20 EUOC 11:42:00
Max Bloor M18 INT 12:21:00
Freddie Carcas M20 INT 12:56:00
Alistair Chapman M18 MAROC 12:59:00
Kirsty Coombs W21 MAROC 11:18:00
Robin Galloway M50 INT 11:16:00
John Getliff M18 MAROC  
Luke Graham M18 MAROC 12:38:00
Paul Hammond M40 FVO  
Will HensmanFacebookTwitterAttackpointStravaPower of 10FlickrGoogle+LinkedIn M35 FVO 12:27:00
William Ivory M45 INT 12:09:00
Sarah Jones W21 EUOC 11:50:00
Atis Kalejs M45   12:30:00
Gemma Karatay W35 BASOC 11:22:00
Alec Keith M55 INVOC 12:15:00
Briony Kincaid W21 EUOC 12:18:00
Rona Lindsay W21 ESOC 12:04:00
Tom Lines M20 EUOC 11:20:00
Logan McIntyre M18 INT  
Ross McLennan M40 FVO 12:44:00
Cara McMurtrie W21 MAROC 11:58:00
William NicolsonFacebookStrava M40 INVOC 11:11:00
Alasdair Pedley M20 EUOC 11:31:00
Fraser Purves M45 FVO 11:28:00
Alasdair Raynor M18 INVOC 12:24:00
Caspian Richards M45 INT 11:34:00
Phil RossStrava M35 ESOC 12:01:00
Michael Stanwix M20 EUOC 12:33:00
Jessica Tullie W21 BASOC 11:37:00
Callum Tyler M21 ESOC 12:12:00
Felix Wilson M18 MAROC 11:03:00
Joseph Wright M18 MAROC 11:47:00

33 Entries

Short Brown (M21S M45 M50 | W21)
Name Class Club E5 - Start Time
Fergus Barker M20 FVO 11:12:00
Pat Bartlett M50 INT 12:31:00
Fiona Berrow W21 FVO 11:20:00
Andrew Campbell M50 MOR 11:50:00
Max Carcas M50 INT 12:56:00
Brad ConnorFacebookTwitterInstagramAttackpointStrava M45 FVO 12:47:00
Sarah DunnFacebookAttackpoint W50 MAROC  
John Emeleus M50 KFO 11:02:00
Elizabeth Gardner W21 STAG  
Tim Griffin M50 GRAMP 12:00:00
Lucy Haines W20 EUOC 11:42:00
Eddie Harwood M65 MOR 12:53:00
Kevin Holliday M50 INVOC 11:57:00
Jamie Hunter M21 EUOC 12:06:00
Jason Inman M45 FVO  
Alan Irving M50 WCOC 12:09:00
James Laird M50 INVOC 12:15:00
Ross Lilley M50 ECKO 12:24:00
James Martin M45 ESOC 12:50:00
Peter McLuckie M45 MOR 11:08:00
Andrew McMurtrie M50 MAROC 11:57:00
Jolyon Medlock M40 WSX 11:05:00
Tyler Morrison M21 ESOC 11:10:00
Jon Musgrave M55 MAROC  
Ronald Nolan M50 ESOC 12:28:00
Peter O'Hara M45 ESOC 12:59:00
Jari Pekkarinen M50 KFO 12:03:00
Dave Robertson M50 CLYDE 12:12:00
Graeme Ross M45 INT 12:35:00
Colin Salisbury M50 INVOC 11:36:00
Jon ShepherdFacebookStrava M50 INVOC 11:45:00
Matthew Smith M50 FVO 12:38:00
Ben Stansfield M50 FVO 11:16:00
Korinna Tóth W21   12:41:00
Barry Veitch M45 RR 11:24:00
Stephen WilsonTwitterAttackpoint M50 CLYDE 11:54:00

36 Entries

Blue (M16 M35S M40S M55 M60 | W18 W20 W35 W40)
Name Class Club E5 - Start Time
Martin Bagness M55 WAROC 12:41:00
Hugo Barker M55 FVO 11:12:00
Alan Bennett M50 MAROC 11:51:00
Jenny Blackwood W18 INVOC 12:57:00
Iryna Bogachova W40 AYROC 11:17:00
Keith BrownFacebookTwitter M55 ESOC 12:59:00
Daniel Campbell M16 MOR 11:50:00
Eilidh Campbell W18 MAROC 11:56:00
Kirsty Campbell W18 MAROC 12:02:00
Grant Carstairs M60 TAY 12:50:00
Evgueni Chepelin M55 GRAMP 11:20:00
Bob Cherry M60 AYROC 12:08:00
Adam Conway M16 GO 11:24:00
Phil Conway M55 GO 11:18:00
Robert Daly M60 GRAMP 12:39:00
Alistair Duguid M40 TAY 12:44:00
Paul Duley M60 GRAMP 12:52:00
Lorna Eades W50 INT 12:15:00
Mairi Eades W18 INT 12:29:00
David Esson M35 GRAMP 12:46:00
Stanley Flint M16 FVO 12:43:00
Matthew Gooch M16 MAROC 11:19:00
Donald GrassieStrava M60 MOR 11:29:00
Alan Halliday M60 MOR 11:37:00
Tim Harding M55 ELO 11:25:00
Robert Hickling M60 GRAMP 12:28:00
Laura Hindle W20 FVO 12:00:00
Mark Holliday M60 FVO 11:42:00
Nicola Howard W40 MOR 11:22:00
Niamh Hunter W18 WCOC 12:36:00
Mark Kassyk M60 ESOC 11:52:00
Pierre Lardet M16 FVO 12:47:00
Robert Lee M55 INT 11:58:00
Andy Lewsley M60 BL 12:48:00
Alasdair Lilley M18 ECKO 12:31:00
Roanne Lilley W20 EUOC 12:25:00
Crawford Lindsay M60 ESOC 12:04:00
Jura MacMillan W18 ECKO 12:13:00
Louis MacMillan M16 ECKO 12:19:00
Susannah Macmillan W50 ECKO 12:07:00
Gillian Martin W35 ESOC 11:04:00
Colin MathesonFacebook M60 MOR 12:56:00
Ian Maxwell M55 RR 12:49:00
Katrina McGougan W18 BASOC 11:44:00
Graham McIntyre M60 INT  
Carolyn McLeod W50 GRAMP 11:10:00
Iain McLeod M55 GRAMP 11:16:00
Marsela McLeod W50 INVOC 11:41:00
Iain Mennie M55 CLYDE 12:03:00
Grace Molloy W18 FVO 12:05:00
Patrick Murphy M60   12:26:00
Ewan Musgrave M14 MAROC 11:31:00
Alan Partridge M65 ECKO 12:51:00
Donald Petrie M60 CLYDE 12:53:00
Jane Pottie W35 BASOC 11:02:00
Ilze Puzule W40   12:30:00
Keith Roberts M55 MAROC 12:40:00
David Robertson M55 ESOC 12:17:00
Callum Scott M60 BASOC 12:06:00
Eilidh Shearer W18   12:22:00
Freya Shepherd W20 INVOC 11:45:00
Richard Tiley M60 LOC 11:27:00
John TullieFacebookAttackpointStrava M60 RR 12:45:00
Mairi Weir W18 MOR 11:33:00
Emma Wilson W20 EUOC 12:33:00
Mark Wood M50 ESOC 11:00:00
Charles Woodward M60 AYROC 12:18:00
Patricia Woodward W60 AYROC 12:12:00
Pete Younger M60 ELO 11:49:00

69 Entries

Short Blue (M18S M20S M45S M50S M65 | W21S W45 W50)
Name Class Club E5 - Start Time
David Anderson M50 TAY 11:06:00
Jane Anderson W50 TAY 11:12:00
Susan Blackwood W50 INVOC 12:57:00
Madara Brice W21 EUOC 11:33:00
William Bruce M65 RR 11:27:00
Gareth Bryan-Jones M75 FVO 11:48:00
Tony Carlyle M65 AIRE  
Paul Chapman M45 MAROC 11:02:00
Matthew Clark M50 KFO 11:14:00
John Coon M65 ECKO 11:52:00
Alison Cunningham W55 ESOC 12:52:00
Leslie Dalgleish M65 ESOC 12:00:00
Julie Ellis W45 INT 12:22:00
Jane Exley W45 WAROC 12:41:00
Laura Farquharson W50 GRAMP 11:56:00
Lucy Galloway W50 INT 11:16:00
Roger Garnett M65 ESOC 11:50:00
Esther Gooch W45 MAROC 11:19:00
Naoya Itatsu M21 EUOC 11:23:00
Rachel Kirkland W45 INT 11:00:00
Gilly Kirkwood W55 INVOC 12:15:00
Jacquie Laird W45 INVOC 12:20:00
Colin Ledlie M50 INT 11:21:00
Stella Lewsley W60 BL 12:48:00
Andrew Macpherson M50 CLYDE 12:17:00
Alison Matheson W45 INVOC 12:24:00
Stuart Mccartney M50 CLYDE 12:27:00
Morag McLuckie W45 MOR 11:08:00
Matteo Meutelet M20 EUOC 12:10:00
Rona Molloy W50 FVO 12:05:00
Helena Nolan W50 ESOC 12:29:00
Beccy Osborn W45 FVO 11:25:00
Lucía Parga W21 EUOC 12:03:00
Scott Reynolds M50 MAROC 12:39:00
Hanne Robertson W45 ESOC 12:46:00
Finlay Ross M50 ESOC 11:29:00
Phil Smithard M70 KFO 12:08:00
Josie Stansfield W45 FVO 11:10:00
Robin Strain M65 ELO  
Cathy Tilbrook W50 FVO 12:13:00
John Topping M65 CLYDE 11:46:00
Rachel Wilson W50 CLYDE  
Kerry Wood W18 ESOC 11:04:00

43 Entries

Green (M55S M60S M70 | W16 W35S W40S W55 W60)
Name Class Club E5 - Start Time
Tricia Alston W55 INT 12:31:00
Helen Barker W55 FVO 11:12:00
Judith Bell W45 ESOC 11:09:00
Valerie Belton W60 CLYDE 12:02:00
Gill Berrow W60 ECKO 11:05:00
Rachel Brown W16 ESOC 11:39:00
David Bryant M55 MAROC 11:01:00
Carol Burnapp W50 ECKO 11:15:00
Sue Burnes W60 FVO 11:04:00
Pippa Carcas W16 INT 12:56:00
Wendy Carlyle W60 AIRE  
Dave CoustickFacebookStrava M70 FVO 12:18:00
Izzy Cox W16 BASOC 11:59:00
Jane Cox W55 BASOC 12:05:00
Kenneth Daly M55 INT 12:39:00
Kate Darlow W40 RR 11:02:00
Caz Dudley W55 MAROC 11:35:00
Lynn Easton W45 CLYDE 11:07:00
Robert Findlay M70 ESOC 12:20:00
Frances Getliff W55    
Bruce Graham M55 MAROC 12:38:00
Jane Halliday W55 MOR 11:37:00
Jenny Hammond W40 FVO 11:00:00
Fiona Hendrie W55 FVO 11:38:00
Anne Hickling W60 GRAMP 12:28:00
Caitlin Irving W16 WCOC 12:09:00
Fiona JohnstonFacebookStrava W55 RR 12:36:00
Megan Keith W16 INVOC 12:15:00
Jan Kersel W60 ECKO 11:23:00
Alastair Lessells M70 ESOC 11:32:00
John Lewis M70 TAY 11:06:00
Sally Lindsay W60 ESOC 12:04:00
Frances Loots W55 TAY 12:50:00
Zoë MacKenzie W40 INVOC 11:17:00
Pauline McAdam W60 RR 12:14:00
Morag McIntyre W55 INT 11:53:00
John McLaren M70 ESOC 12:30:00
Neil McMillan M21 ELO 11:36:00
James Morrison M60 ESOC 11:03:00
Robert Neil M60 FVO 12:06:00
Lovisa Nimvik Stern W21 AUOC 12:07:00
Terry O'Brien M60 STAG 12:27:00
Richard Oxlade M60 GRAMP 11:25:00
Christine Patterson W55 CLYDE 12:47:00
Michael Pearson M70 TAY 11:19:00
Amelia Petrie W60 CLYDE 12:53:00
Robert Philp M70 KFO 11:14:00
Ian Pyrah M70 ESOC 11:46:00
Lindsay Robertson W20 EUOC 11:26:00
Mary Ross W45 INT 12:35:00
Maggie Scrugham W60 ESOC 12:48:00
Roger Scrutton M70 ESOC 11:13:00
Robin Sloan M70 RR 11:57:00
Pat Squire M70 INT 11:44:00
Lizzie Stansfield W16 FVO 11:16:00
Gerard Thomson M60 STAG 11:52:00
Andy Tivendale M70 MAROC 12:16:00
Pippa Weir W55 MOR 11:33:00
Alice Wilson W16 CLYDE  

59 Entries

Short Green (M65S M70S M75 M80 | W18S W20S W45S W50S W55S W60S W65 W70 W75 W80)
Name Class Club E5 - Start Time
Jennifer Allison W21 ESOC 11:11:00
Karen Blackburn W70 BL 11:53:00
Elizabeth Campbell W50 MOR 11:50:00
Jane Carcas W50 INT 12:56:00
Jacqui Chapman W45 MAROC 13:00:00
Jane Cherry W55 AYROC 12:08:00
Janet Clark W75 ESOC 12:42:00
Margaret Dalgleish W65 ESOC 12:04:00
Fiona Findlay W65 ESOC 12:20:00
Liz Fraser W75 TAY 11:42:00
Chris Furse M50 CLYDE 11:07:00
Dawn Goddard W50 FVO 12:54:00
Patricia Graham W50 MAROC 12:38:00
Oonagh Grassie W60 GRAMP 11:29:00
Ian Hendrie M65 FVO 11:38:00
Anne Hoy W60 GRAMP 11:25:00
Clare Kemsley W50 BASOC 12:40:00
Moira Laws W75 TAY 11:27:00
Jen Leonard W45 FVO 12:47:00
Kathleen Lessells W70 ESOC 11:32:00
Andrea Lines W50 ECKO 11:20:00
Marion MacCormick W70 BASOC 12:15:00
Donald MacLeod M75 FVO 11:16:00
Lucile MacLeod W75 FVO 11:22:00
Juliette Maire W21   12:12:00
Sally Mccartney W50 CLYDE 12:27:00
Ann McGougan W50 BASOC 11:44:00
Neil McLean M75 GRAMP 12:58:00
Marcella McLennan W70 TINTO 12:44:00
Dave McQuillen M75 SOLWAY 12:25:00
Jane McQuillen W75 SOLWAY 12:31:00
Bill Melville M75 TAY 12:00:00
Katharine Melville W75 TAY 12:10:00
Francisco Navarro Rosales M20 EUOC 12:35:00
Janice Nisbet W65 ESOC 11:40:00
Joan Noble W70 INVOC 11:09:00
Anne Pearson W60 TAY 11:58:00
Eleanor Pyrah W70 ESOC 11:46:00
Trina Rogerson W65 ELO 11:36:00
Hilary Scott W65 BASOC 12:06:00
Lucy Shearer W50   12:22:00
Heather Smithard W65 KFO 11:13:00
Les Smithard M65 KFO 11:03:00
Valerie Springett W70 INVOC 11:18:00
Sheila Strain W70 ELO  
Anne Thom W65 ESOC 12:33:00
Julie Watson W50 ECKO 12:18:00
Mary Williams W65 ESOC 12:29:00
Cheuk Yin Yip M21 EUOC 11:34:00

49 Entries

Light Green (M14 M16B | W14 W16B)
Name Class Club E5 - Start Time
Duncan Barker M16 FVO 11:12:00
Samuel Bartlett M14 INT 12:31:00
Ewan Bennett M14 MAROC 11:51:00
Alexandra Boloux W20 EUOC 12:21:00
Jan Bryan-Jones W70 FVO 11:48:00
Catriona Chapman W14 MAROC 13:00:00
Anna Cox W14 BASOC 11:59:00
Fiona Eades W14 INT 12:18:00
Kirsty Farquharson W14 GRAMP 12:02:00
Morven Farquharson W14 GRAMP 11:56:00
Jamie Goddard M14 FVO 12:54:00
Joel Gooch M14 MAROC 11:19:00
James Hammond M12 FVO 11:00:00
Daniel Holden M21 AUOC 11:32:00
Isobel Howard W14 MOR 11:22:00
Angus Ivory M14 INT 12:06:00
David Ivory M12 INT 12:12:00
Alice Kemsley W14 BASOC 12:42:00
Faith Kenyon W14 MOR 11:03:00
Iris MacMillan W14 ECKO 12:09:00
Alastair Mccartney M14 CLYDE 12:27:00
Lindsay McManamon W35 TAY 11:09:00
Jonas Newey M14 MAROC 12:45:00
Scott Newey M45 MAROC 12:51:00
Finlay Raynor M14 INVOC 12:24:00
Charlotte Reynolds W14 MAROC 12:39:00
Heidi Ross W20 AUOC 12:15:00
Matthew Ross M16 INT 12:35:00
Henri Shepherd W50 INVOC 11:39:00
Oscar Shepherd M14 INVOC 11:45:00
Krapesch Stephanie W21 AUOC 11:25:00
Tuuli Toivonen W21 AUOC 11:36:00

32 Entries

Orange (M12 M14B | W12 W14B)
Name Class Club E5 - Start Time
Catherine Baker W14 RR  
Jamie Connor M12 FVO  
Connor Curran M14 MOR  
Karen CurranPinterest W35 MOR  
Ellie Darlow W12 RR  
Kirsty Flint W12 FVO  
Ruth Gooch W12 MAROC  
Lucy Hensman W14 FVO  
Fergus Kenyon M12 MOR  
Angus Laird M12 INVOC  
Ewan Mccartney M12 CLYDE  
Kate McLuckie W12 MOR  
Lyra Medlock W12 WSX  
Connie Nicolson W14 INVOC  
Megan Pekkarinen W12 KFO  
Maja Robertson W12 ESOC  
Thomas Ross M14 INT  
Laurence Ward M12 INT  
Ranolph Whitehead M12 MAROC  

19 Entries

Yellow (M10 M12B | W10 W12B)
Name Class Club E5 - Start Time
Megan Brown W10 ESOC  
Eilidh Connor W10 FVO  
Ryan Curran M12 MOR  
Noah Griffin M12 GRAMP  
Rebecca Hammond W10 FVO  
Katie Hensman W12 FVO  
Sophie Howard W10 MOR  
Matthew Inman M10 FVO  
Rona Laird W10 INVOC  
Finlay McLuckie M10 MOR  
Yann Newey M12 MAROC  
Lexie Nicolson W10 INVOC  
Calum Robertson M10 ESOC  
Ben Ross M10 INT  

14 Entries

White (M10B | W10B)
Name Class Club E5 - Start Time
Gemma Curran W10 MOR  
Hayley Curran W10 MOR  
Anna Howard W10 MOR  
Ruaraidh Macpherson M10 CLYDE  
Robbie Martin M10 ESOC  
Barry McManamon M10 TAY  
Lucy Ward W10 INT  

7 Entries

If you want to let your fellow competitors know a little bit more about who you are and what you do you can enter details of any social media accounts you have via the Update My Details page. We'll then put a link to your accounts on this Entry List and also on any results produced by SPORTident. FacebookTwitterInstagramAttackpointStravaPower of 10FlickrGoogle+LinkedInPinterest