SiEntries Online Entries System

Filter Entries

Log In  /  Register




Orienteering

JK2012 - Individual (3 days) - Day 1 (Sprint Race)

M10   M12   M14   M16   M18   M20   M21   MOpen   M35   M40   M45   M50   M55   M60   M65   M70   M75   M80   M85  
W10   W12   W14   W16   W18   W20   W21   WOpen   W35   W40   W45   W50   W55   W60   W65   W70   W75   W80   W85   Pre-O

M16


Name Club IOF Country Day 1 Start Time Sprint Bib
Michael Adams SYO GBR (Great Britain) 15:41 1044
Niall Allen DEE GBR (Great Britain) 15:38 1853
James Allison LOC GBR (Great Britain) 13:36 1080
Jack Ashworth SO GBR (Great Britain) 15:53 2014
Andrew Barr MOR GBR (Great Britain) 13:38 1437
Adam Bartlett LOC GBR (Great Britain) 15:01 2307
William Bell DEE GBR (Great Britain) 14:59 1354
Alex Bett SN GBR (Great Britain) 14:23 1392
Håkon Raadal Bjørlo Halden SK NOR (Norway) 13:14 2830
Dane Blomquist BAOC GBR (Great Britain) 13:42 1541
Harry Butt SARUM GBR (Great Britain) 14:45 1866
Daniel Calvert AIRE GBR (Great Britain) 12:44 1241
Alexander Chepelin GRAMP GBR (Great Britain) 13:48 1200
Joe Cherry AYROC GBR (Great Britain) 14:47 2440
Jamie Cunningham ESOC GBR (Great Britain) 12:10 2996
John Dempsey MDOC GBR (Great Britain) 14:34 2945
Angus Dobson LOC GBR (Great Britain) 14:49 2308
Stephen Elkington OD GBR (Great Britain) 14:04 1580
James Errington HH GBR (Great Britain) 12:18 1335
George Farren DEE GBR (Great Britain) 13:50 3013
Jake Field SYO GBR (Great Britain) 15:48 1068
Matthew Galloway INT GBR (Great Britain) 12:28 1793
Alastair Gardner-Smith MWOC GBR (Great Britain) 13:44 2185
Sam Garratt CLOK GBR (Great Britain) 15:06 1617
Jonas Gjesdal Varegg, Norway NOR (Norway) 14:13 1233
Michael Hallett BOK GBR (Great Britain) 13:34 1862
James Haysom BOK GBR (Great Britain) 14:01 2486
Audun Heimdal Konnerud IL NOR (Norway) 14:09 2617
Tom Hemingway WAOC GBR (Great Britain) 12:26 2188
Jamie Hicks SOC GBR (Great Britain) 15:16 2545
Alexander Holland PFO GBR (Great Britain) 13:27 2818
Frazer Howe NWOC GBR (Great Britain) 13:40 2195
Jamie Hoyle PFO GBR (Great Britain) 13:31 2817
Barney Huthwaite SARUM GBR (Great Britain) 12:39 2763
Brage Jørum Byåsen NOR (Norway) 13:01 2861
Nicholas Jarvis SO GBR (Great Britain) 15:08 1544
Donal Kearns Fingal Orienteering IRL (Ireland) 13:46 2565
Sean Kearns Fingal Orienteering IRL (Ireland) 13:55 2566
Petter Norsted Kildebo Halden SK NOR (Norway) 13:29 2833
Steinar Kollerud Lillomarka NOR (Norway) 12:16 1968
Nathan Lawson DVO GBR (Great Britain) 15:27 2513
Stuart Lewis SWOC GBR (Great Britain) 12:02 3099
Einar Lofthus Lillehammer Orienteringsklubb NOR (Norway) 15:56 2319
Jack Lord NOC GBR (Great Britain) 12:17 3149
Nick Malbon NOC GBR (Great Britain) 15:24 3147
Roderick Mansel SUFFOC GBR (Great Britain) 12:54 1038
Scott Marshall AIRE GBR (Great Britain) 15:10 1886
Alistair Masson SO GBR (Great Britain) 12:14 2398
Tom McCann MDOC GBR (Great Britain) 14:19 1752
Peter Meehan NWOC GBR (Great Britain) 15:19 2714
Nicholas Moran SOC GBR (Great Britain) 14:21 1709
Tim Morgan SOC GBR (Great Britain) 15:30 1101
Peter Nordbrøden Halden SK NOR (Norway) 13:18 2832
Cathal O'Cleirigh AJAX IRL (Ireland) 15:21 1683
William Parkinson NOC GBR (Great Britain) 14:29 1665
Niall Pole DEE GBR (Great Britain) 13:58 3014
Paul Pruzina LVO GBR (Great Britain) 14:32 2750
Jonathan Quinn Great Eastern Navigators IRL (Ireland) 13:05 2657
Duncan Raitt TAY GBR (Great Britain) 12:32 3053
Sandis Rektins Fingal IRL (Ireland) 12:04 2390
Patrick Rigg LOC GBR (Great Britain) 14:37 2309
William Rigg LOC GBR (Great Britain) 14:56 2310
Asgeir Ristesund Fredrikstad Ski Club NOR (Norway) 12:46 2426
Hamish Rogers OD GBR (Great Britain) 12:24 2103
Tom Ross OD GBR (Great Britain) 14:07 1584
Sean Rowe DEVON GBR (Great Britain) 13:20 3002
Iver Sørensen IF Sturla NOR (Norway) 12:22 2983
Daniel Selby SROC GBR (Great Britain) 14:55 1109
Lasse Simonsen Fredrikstad Ski Club NOR (Norway) 12:51 2427
Daniel Stansfield FVO GBR (Great Britain) 15:03 2603
Andrew Stemp WAOC GBR (Great Britain) 12:20 2256
Alistair Thornton MDOC GBR (Great Britain) 15:12 1928
Tobias Thowsen Halden SK NOR (Norway) 13:24 2840
Philip Vokes DEE GBR (Great Britain) 14:53 1471
Benjamin Walti Argus SUI (Switzerland) 12:35 2076
Barnaby Warren NN GBR (Great Britain) 12:06 2797
Thomas Webster NOC GBR (Great Britain) 15:35 1984
Callum White INVOC GBR (Great Britain) 13:11 1898
Bryn Wilkinson SUFFOC GBR (Great Britain) 13:52 1656
Thomas Wilson CLYDE GBR (Great Britain) 15:14 1019
Joe Woodley AIRE GBR (Great Britain) 15:33 1638
81 Entries 
 

If you want to let your fellow competitors know a little bit more about who you are and what you do you can enter details of any social media accounts you have via the Update My Details page. We'll then put a link to your accounts on this Entry List and also on any results produced by SPORTident.