SiEntries Online Entries System

Filter Entries

Log In  /  Register




Challenge

The Lakeland 100 - Entry List

Lakeland 100   Lakeland 50

Lakeland 100 - Solo


Team Members Class Club
Neil Adair M Spectrum Striders
Samuel Adams M  
Claire Akin-Smith F  
John Allen M  
Philippe Apchin M  
Chris Armour M rossendale harriers
Angela Armstrong F Keswick AC
Antony Asquith M  
Kevin Avery M  
Duncan Baber M  
Jonathan Bacon M  
Neil Baillie M  
Audra Banks F  
Dave Banks M Kendal.
David Baron M  
Ed Batty M  
Richard Beard M Bedford Harriers
Mike Bell M  
Neil BennettFacebookTwitter M  
Ian Bishop M Royton Road Runners
Steve Blythe M  
Ryan Bowen M  
Alan Bowness M Ambleside AC
Scott Bradley M Carnegie Harriers
Charles Brent M  
Eduardo Brent M  
Michael Brown M  
Neil Buckley M  
Richard Burgess M  
Bernard Burke M  
Kevin Bush M Brighton and Hove city A.C.
Richard Butler M Devon and Somerset Fire and Rescue Service
Robin Carter M Rolls-Royce Harriers
Edward Catmur M  
James Charlton M Northumberland Fell Runners
Rick Clark M  
Dale Colclough M Mercia
Terry Conway M Ambleside AC
David Cook M  
Wally Coppelov M Newburgh Nomads
Alex Copping M Teambath AC
Nick Cox M  
Ray Crabbe M  
James Cripps M  
John Croft M  
Zara Culican F  
Dave Cumins M  
Mark Dalton M  
Mark Dalton M Tadcaster Harriers
Ben Davies M  
Kirk Davies M  
Matthew Davies M  
Matt Davis M Carnethy HRC
Peter Davis M Goyt Valley Striders
Lawrence Day M Macclesfield Harriers
Simon Deakin M  
Mark Dennison M  
Shaun Dunlop M  
Mike DunnFacebook M  
Iain Easingwood M  
Gareth Easton M  
Lawrence Eccles M Penny Lane Striders
Daniel Elswood M  
Andrew Evans M Colworth Striders
Richard Felton M unattached
Chris Field M  
Matthew Fortes M Eryri Harriers
Steven Foster M Fell Ponies
Tim Fox M Saint Edmund Pacers
Luke Fradsham M  
Mark Fuller M  
Annie Garcia F n/a
Martin Gardiner M DALLAM
Julie Gardner F  
Richard Garland M Runsmart Eastbourne
Jenn Gaskell F Beeston AC
Philip Gatsky M Trail Running Association
Riccardo Giussani M  
Nigel Glaze M Mercia Fell Runners
Alexander Gordon M Serpentine
David Gould M  
Tom Grace M Bellahouston Harriers
Richard Gradwell M  
Carl Green M  
Kyoko Grimsey F  
Paul Hainsworth M Northumnerland Fell Runners
Darren Hall M Royal Artillery
Tom Hallett M Tring Running Club
Rob Harper M FRA
Digby HarrisFacebook M Macclesfield Harriers
Duncan HarrisFacebook M City of Chester Triathlon Club
Ian Harryman M Avon Valley Runners
Matthew Hazley M  
John Heap M  
Steven Hennessey M Goyt Valley Striders
Phillip HenwoodTwitter M Herne Hill Harriers
Rachel HillFacebook F Wharfedale Harriers
Andrew Hindson M Cirencester AC
Steve Hinshelwood M west anglian orienteering club
Carl Hobbins M non
Tony Hobbins M  
Tony Holland M  
Catherine Holloway F  
John Horne M Keswick AC
Max Howard M Retford A C
Sally Howarth F Trafford Athletics
Andrew Howells M  
Peter Humphreys M Carnegie Harriers
Jason Humphries M  
Paul HuntFacebookTwitter M Goyt Valley Striders
Dino Ilaria M  
David Jackson M Devon & Somerset Fire & Rescue Service
Nicholas Jackson M West 4 Harriers
Peter JamiesonFacebookTwitter M The Parachute Regiment
Charles Jans M  
Oliver Jeffcote M  
Lawrence Johnson M NFR/LOWFELL RC
Chris Johnston M  
Gowyn Jones M Carnethy
Mike Jones M N/A
Stephen Kavanagh M Sutton AC
Mark Keatley-Clarke M Mark and Jackie's Amazing Running Club
Tom KeelyFacebook M n/a
Emma Kelty F  
Robert Kinnaird M Portobello Running Club
Jimmy Kirkby M  
Jonathan KislerFacebookTwitter M  
Ian Kittle M  
Lee KnightStrava M  
Hompeng Komthirath M NA
John KynastonFacebookTwitter M  
Jamie Lawler M  
Cat Lawson F  
Maria Lawton-Spence F  
Brian Layton M Tring Running Club
Michael Lee M  
Rab Lee M Falkirk Victoria Harriers
Mark Leggett M  
Ben Leigh-Brown M  
Richard LendonFacebook M  
Maggie Lewis F  
Mark Liptrot M  
Timothy Lloyd M  
Martin Loveless M Hardley Runners
Alan LuckerStrava M  
David Magill M  
Steven Major M  
Dudley Manning M  
Kevin MarshallFacebookTwitter M  
Clive Marston M Town & Country
Andrew Martindale M Keswick AC
Nairn McIntosh M  
Allan McKeown M  
Paul McLaughlin M  
Gordon McMullan M  
Steve Mee M Delamere Spartans
Will Meredith M Goyt Valley Striders
Simon Metcalf M Rifles AC (Swift & Bold)
Stuart MillsFacebookTwitter M Brighton and Hove City Athletic Club
Ahmed Mohammad M  
John Moorhouse M Cheshire Hash House Harriers
Simon Moorhouse M Buxton Ac
Matthew Moroz M Sheen Shufflers
Brent MullaneFacebook M  
Pete Murphy M Darwen Dashers
Andrew Murray M Keswick AC
Barry Murray M  
Philip Musson M ldwa
Paul NaveseyTwitterStravaPower of 10 M Crawley AC
Steve Navesey M  
Gordon Nelson M  
Paul Nesbitt M  
David Nicholls M CHAPEL ALLERTON RUNNERS
John Osborne M Settle Harriers
Tim Osman M swindon striders
Phil OwenFacebookTwitter M Elvet Striders
Jess Palmer M  
Dominika Papadimitriou F  
Andrew Parker M  
Karen Partridge F durham fell runners
Jonny Pawson M Skipton AC
Marc PeartonTwitter M  
James Penson M Stainland Lions
Kevin Perry M n/a
Thomas PhillipsFacebookStrava M DALLAM
Jon Pitchford M York Triathlon
Steve Platt M Trail Running Association
Helen Porter F Durham Fell Runners
Duncan Potts M  
Zac PoultonTwitter M  
James Quigley M  
David Ralphs M Newburgh Nomads
Jon Raymond M  
David Rayson M  
Adam Real M none
Katie ReeceFacebook F Sale Harriers Manchester
Stephen Reeves M  
Thomas Reeves M  
Rob Reid M West Loch Wanderers
Mark RichardsonTwitter M  
Jules Roberts M  
Dougie Robinson M  
Sam RobsonFacebookTwitter M  
Mark Roche M  
Andrew SansumFacebook M  
Kevin Scallan M  
Garry ScottTwitter M Crazy Scotts
Charlie Sharpe M  
Adrian Shaw M  
Graeme Shaw M Pocklington runners
John Shedwick M Ambleside AC
Jason SherwoodFacebook M  
Ian Sillett M  
Andrew Singleton M  
Gancho Slavov M Aberystwyth AC
Kevin Smith M Darwen Dashers
Simon Smith M  
Colin Smyth M  
Garfield SouthallFacebookTwitter M  
David Spence M  
Dale Staton M Dark Peak
Jonathan Steele M Hardmoors
Peter Stobbs M Trawden AC
Doug Strachan M  
James Street M  
Ken Sutor M Cheshire Hash House Harriers
Tom Sutton M  
Ian Symington M  
Nicky Taylor F  
Francoise Therin F  
Melville Thomas M  
Nick Thomas M Manchester Triathlon Club
Martin ThomersonFacebookTwitter M FRA
John Thompson M Newburgh Nomads
Paul Tierney M  
Nick Tiller M  
Giles Tollit M  
David Toohey M  
Andy Treweeke M  
Dave TromanTwitter M Keswick AC
John TrottTwitter M  
John Vernon M Dark Peak Fell Runners
Alison Wainwright F staffordshire moorlands ac
Chris Walker M  
Nathan Walsh M  
Mike Wardle M The Body Rehab Clinic
Mark WaringTwitter M Wadhurst Runners (East Sussex)
Gary Warmington M  
John Warnock M Las Vegas Institute of Sport
Steve Wathall M Retford AC
Peter Watkinson M  
Travis Watt M  
Brandon Webb M Lingfield Running Club
Simon WebbAttackpoint M  
Stephen WestonTwitter M  
Kimie Whelan F  
David Whittle M Brighton & Hove City AC
Sarah WildeFacebookTwitter F  
Andy Williams M  
Keith Williams M  
Robbie Williams M Leevale
Bill WilliamsonTwitter M  
Keith Willington M  
Philip WiltonTwitter M  
Rob Wishart M Tyne Bridge Harriers
Neil Woods M East Cheshire Harriers & Dallam
Mick WrenTwitter M Goyt Valley Striders
Mark Wright M  
Peter Wright M  
Jan-Friedrich Wulf M Settle Harriers
Jafar Y.Facebook M  
Graham Young M  
Jody Young M unattached
273 Teams 
 

Lakeland 100 - Pair


Team Name Team Members Class Club
A Shot in the Dark Jenny Wyles, Ken Wyles MIX Chorley Harriers
Androgon Folker Schulz, Raffael Zeller M  
Harvey/Harrison Steven Harvey, Nigel Harrison M  
Hatton/Wheale Chris Hatton, William Wheale M  
MR & MRS Donald Abbott, Joanne Abbott MIX  
Mr & Mrs Smith Clare Smith, Neil Smith MIX Ilkley Harriers
Neale & Hare Matt Neale, Chris Hare M  
OMG Not Again David Coulthard, Tina Coulthard MIX Why-O-Why
Team flinky Katie Samuelson, Darren Gillman MIX Cambridge & Coleridge AC
Team Orzel Stuart Jones, Stuart Jones M  
The 2 Ronnies Dave Bourne, Toby Hart M Achille Ratti
Tunbridge Wells Intermediate Trailrunning Squad Simon Hanson, Gavin Clark M  
12 Teams 
 

Lakeland 100 - Team of Three


Team Name Team Members Class Club
Durham Bog Trotters Brian McCready, Andrew Blackett, Mike Mallen M Durham Fell Runners
Fun Boy 3 Daniel Bevan, Ian McMillan, Ewen McCombe M  
Jim, Padraic and John Jim McCormick, Padraic O Giollain, John Boyle M  
Team Xtreme Darren Roberts, Simon Woddy, Dan Tracey M  
4 Teams 
 

If you want to let your fellow competitors know a little bit more about who you are and what you do you can enter details of any social media accounts you have via the Update My Details page. We'll then put a link to your accounts on this Entry List and also on any results produced by SPORTident.