SiEntries Options
Login / Register

OD Coventry Weekend of Orienteering

Event Facebook Page
Event Twitter Feed
Event Website

Saturday 8th to Sunday 9th June 2019

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Jake Bennett M10 DFOK Punching Punching
Adam Landels M10 OD 11:38:00 14:00:00

2 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Luke Bennett M12 DFOK Punching Punching
Oliver Lewis M12 QO 11:10:00 13:25:00
Fin Prince M12 OD 12:18:00 13:33:00
Max Straube-Roth M10 OD 11:41:00 13:57:00

4 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Charlie Dixon M14 HH 11:22:00 13:58:00
Matthew McCreadie M14 DEE 11:42:00 13:57:00
Lewis Oxtoby M14 OD 11:12:00 13:24:00
Tommy Rollins M12 SN 12:13:00 14:11:00

4 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Matthew Bambrook M16 OD Punching Punching
Eoin Hankinson M16 OD 11:08:00 13:29:00
David Knott M16 OD 11:04:00 13:15:00
Jacob Oxtoby M16 OD 11:14:00 13:25:00

4 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
David Bunn M18 TVOC 11:48:00 13:49:00
Matthew Dixon M18 HH 11:20:00 14:05:00
Felix Lunn M18 OD Punching Punching
Henry Webb M18 WCH 11:54:00 13:59:00

4 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Hou Tin Chau M20 CUOC 12:06:00 14:25:00
Sam Leadley M20 OD Punching Punching

2 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Matthew Battley M21 OD 11:11:00 13:33:00
David Chandler M21 OD Punching Punching
Robert Cook M21   11:58:00 14:13:00
Tom Dobra M21 BOK 12:04:00 14:15:00
Samuel Drinkwater M21 MDOC 12:02:00 14:21:00
Daniel Gardner M21 TVOC 11:06:00 13:21:00
Elizabeth Hamer-Davies W50 MDOC 11:02:00 13:27:00
Rostyslav Kapnin M21   11:42:00 13:55:00
Andriy Kotlyrov M40   11:38:00 13:35:00
Ales Kozumplik M35   Punching Punching
Chris Lambert M21 SYO 11:22:00 14:11:00
Mark Lambert M21   11:18:00 14:07:00
Himmy Lau M21 SLOW 11:10:00 13:17:00
David Leadley M55 OD Punching Punching
Christopher MacKenzie M21 CLOK 11:36:00 13:41:00
Roderick Mansel M21 SUFFOC 11:03:00 14:17:00
Volodymyr Martyniuk M21   11:26:00 13:51:00
Jamie Parkinson M21 OUOC 11:28:00 14:09:00
Ososkalo Pavlo M21   11:34:00 13:39:00
Vitalii Pits M21   11:46:00 13:43:00
James Rogers M21 LEI 11:13:00 13:31:00
Serhii Skrypnyk M40   11:30:00 13:47:00
Eoghan WilesInstagramAttackpointStrava M21 BOK 12:00:00 14:23:00

23 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Rob Atkins M35 HOC Punching Punching
Mark Cummings M35 OD 11:00:00 13:19:00
Dan Findlay-RobinsonFacebookTwitterAttackpointStravaPower of 10 M35 WCH 11:44:00 14:03:00
Robert Holdway M35 POTOC 11:32:00 13:23:00
David Hunt M55 BOK 11:56:00 14:19:00
Ben LonsdaleTwitter M35 RAFO 11:50:00 13:37:00

6 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Simon Branford M40 WIM 11:24:00 13:45:00
Mykyta Chubynsky M40 OD Punching Punching
Paul Gregson M40 OD Punching Punching
Adam McCreadie M40 DEE 11:52:00 14:01:00
Luis Perdigao M40 HOC 11:16:00 13:53:00
Alistair Powell M40 OD Punching Punching
Andrew Selby M40 DVO 11:40:00 13:57:00

7 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Rob Bambrook M45 OD Punching Punching
Keith Bennett M45 DFOK Punching Punching
Stephen Borrill M45 WAOC 11:59:00 14:28:00
Paul Brenton M45 BAOC 11:57:00 13:47:00
Liam Corner M45 MDOC 11:42:00 13:45:00
David Dixon M45 HH 11:21:00 14:06:00
Andrew Elliott M45 SUFFOC 11:07:00 13:23:00
Graeme MulvaneyInstagramStrava M45 OD Punching Punching
David Oxtoby M45 OD 11:15:00 13:21:00
Mike ShiresFacebook M45 TVOC 11:31:00 13:49:00
Peter Ward M45 NGOC 11:51:00 13:34:00
Simon WebbStrava M45 WCH 11:49:00 14:04:00
Mike Wheeler M45 OD 11:03:00 13:18:00

13 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Adrian BaileyFacebookTwitterInstagramStrava M50 HOC 11:37:00 13:36:00
Robin Bishop M50 TVOC 11:53:00 13:54:00
Craig Blackford M50 BADO 12:19:00 14:18:00
Neil Bricknell M50 SAX 11:44:00 13:32:00
Nigel Bunn M55 TVOC 11:46:00 14:02:00
Stephen Chafer M50 LEI 11:25:00 13:43:00
Paul Fox M55 SN 11:22:00 13:50:00
Ian Gamlen M50 COBOC 11:35:00 13:42:00
Paul Gebbett M50 BOK 12:15:00 14:32:00
Duncan HarrisFacebookStravaPower of 10 M50 DEE 12:01:00 14:24:00
Stu Levene M50 HH 12:06:00 14:36:00
Martin Lewis M50 QO 11:13:00 13:28:00
Chris McCartney M50 OD 11:23:00 13:29:00
Andrew Monro M50 NGOC 11:55:00 13:58:00
David Pal M50 WRE 11:01:00 13:26:00
Alastair Paterson M50 LEI 11:17:00 14:09:00
Richard Pavey M50   11:29:00 14:00:00
Iain Phillips M50 LEI 12:08:00 14:15:00
Clive Richardson M50 WRE 11:05:00 13:20:00
Mark Rookledge M50 OD Punching Punching
Martin WardFacebookTwitterAttackpointPower of 10 M50 SYO 12:03:00 14:22:00

21 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Steve Blount M55 SO 11:50:00 13:59:00
Mick Brett M55 BAOC 11:34:00 13:52:00
Philip Caswell M55 LEI 11:14:00 13:18:00
Dave Chaffey M55 DVO 12:19:00 14:17:00
Clive Giddis M55 DEE 11:38:00 13:32:00
Clive Hallett M55 BOK 11:40:00 13:51:00
Alan Hickling M55 SAX 11:55:00 13:36:00
Trevor Hindle M55 MDOC 11:20:00 13:35:00
David Hodson M55 HH 11:52:00 14:05:00
David Lawson M55 OD Punching Punching
Andrew Leedham M55 LOC 11:00:00 13:20:00
Peter Martin M55 MV 11:48:00 13:46:00
Mike Pedley M55 EPOC 12:18:00 14:31:00
Kevin Ross M55 OD 12:16:00 14:23:00
John SmithFacebookTwitter M55 OD Punching Punching
Drew Vanbeck M55 SMOC 11:06:00 13:22:00
Roger WilsonAttackpointStravaPower of 10 M55 SLOW 12:24:00 14:33:00
Andrew Yeates M55 WCH 11:36:00 13:56:00

18 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
John Birtwistle M60 CLARO 12:02:00 14:08:00
Ian Byrne M60 SMOC 12:03:00 14:15:00
Nick Campbell M60 DEE 12:01:00 14:38:00
Graham Capper M60 LOC 11:13:00 13:26:00
Martin Cook M60 SMOC 11:35:00 13:44:00
Andrew CoxTwitter M60   11:47:00 14:03:00
James Crawford M60 BL 12:21:00 14:18:00
Ian Ditchfield M60 MV 11:58:00 14:36:00
John Duffield M70 HH 12:12:00 14:22:00
Philip Eeles M60 SOC 12:14:00 14:16:00
Barry Elkington M60 OD 11:39:00 13:54:00
John Embrey M60 DEE 11:57:00 14:32:00
Andy Emmerson M60 OD Punching Punching
Jonathan Gilbert M60 NOR 12:20:00 14:12:00
Peter HarrisTwitter M60 HALO 11:56:00 14:26:00
Graham Johnson M60 DVO 12:09:00 14:37:00
Christopher Kelsey M60 BOK 11:27:00 13:41:00
David Lefevre M60 DFOK 12:06:00 14:06:00
Rod Mansel M60 SUFFOC 11:02:00 14:25:00
Patrick Murphy M60   11:51:00 13:31:00
Graham Nilsen M60 DEE 12:04:00 14:01:00
Ian Pickering M60 HOC 11:30:00 13:43:00
Adrian Pickles M60 WRE 12:07:00 14:27:00
Richard Pownall M60 SMOC 11:31:00 13:39:00
Alan Rosen M60 HH 11:26:00 13:49:00
Brian Sewell M60 BKO 11:29:00 13:37:00
Mick Smith M70 HH 12:00:00 14:13:00
Mike Snell M60 OD Punching Punching
Eamon Staunton M60 WIM 12:23:00 14:10:00
Keith TonkinFacebook M60 BL 12:10:00 14:35:00
Michael Turner M60 BOK 11:24:00 13:47:00
Peter Waldron M60 NOR 11:32:00 13:48:00

32 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Roger Edwards M65 LEI 11:48:00 14:19:00
Paul Ferguson M65 SROC 11:24:00 14:25:00
Mikhail Gryaznevich M65 TVOC 12:19:00 14:31:00
Steve Ingleby M65 DEE 11:03:00 13:17:00
Alun Jones M65 TVOC 11:59:00 13:47:00
John MiddlerFacebook M65 OD 12:24:00 14:26:00
Fred Miller M65 NATO 11:07:00 13:26:00
Henry Morgan M65 POTOC 11:36:00 13:48:00
Andrew Payne M65 DEE 11:34:00 14:02:00
Rod Postlethwaite M65 WRE 11:23:00 13:59:00
David Rosen M65 SROC 11:45:00 14:07:00
Dave SmithFacebookAttackpoint M65 WCH 11:42:00 14:15:00
Les Smithard M65 KFO 11:04:00 13:15:00
Stefan Stasiuk M65 BKO 11:40:00 14:03:00
Graham Urquhart M65 OD Punching Punching
Jon Wheatcroft M65 TVOC 11:11:00 13:23:00

16 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Chris Bosley M70 LEI 11:57:00 13:39:00
Christopher Branford M70 WIM 11:22:00 13:46:00
John Collyer M70 SOS 11:21:00 13:56:00
Doug Dickinson M70 DVO 11:43:00 13:41:00
Christopher Drew M70 EBOR 11:52:00 14:14:00
Kevin Gallagher M70 LEI 11:01:00 13:16:00
Mike Godfree M70 DVO 11:35:00 13:51:00
Peter Gorvett M70 SYO 12:22:00 14:38:00
Mike Hampton M70 OD 11:16:00 14:09:00
John Marriott M70 LEI 12:04:00 14:27:00
Barry McGowan M70 HOC 11:39:00 13:42:00
John Palmer M70 NOC 11:27:00 14:20:00
Mick Sadler M70 COBOC 11:13:00 13:24:00
Tim Sands M70 BOK 11:53:00 14:17:00
Gerry Symes M70 AIRE 11:18:00 14:10:00
Martin Wilson M70 BKO 11:47:00 13:52:00

16 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Peter Carey M75 OD 11:19:00 13:25:00
Derek Gale M75 DVO 11:41:00 13:48:00
Brian Yates M75 ESOC 11:05:00 13:18:00

3 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Guy Goodair M80 EPOC 11:31:00 14:04:00
Peter Leake M80 LEI 11:33:00 13:22:00
John Thompson M80 TVOC 11:39:00 14:01:00

3 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Brian Ward M85 DVO 11:09:00 13:33:00

1 Entry

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Stephanie Pikhurko W10 OD Punching Punching

1 Entry

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Poppy Brenton W12 BAOC 12:06:00 13:44:00
Grace French W12 WIM 11:55:00 13:37:00
Annabelle Lewis W12 QO 11:06:00 13:21:00

3 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Jemima Borrill W14 WAOC 12:09:00 14:33:00
Isla Prince W14 OD 12:21:00 13:28:00
Ella May Rush W14 BOK 12:05:00 14:29:00
Josie Smart W14 OD Punching Punching
Jessica Ward W14 NGOC 11:58:00 13:31:00

5 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Catherine Bailey W16 HOC 11:33:00 13:31:00
Ffion Bricknell W16 SAX 11:41:00 13:38:00
Anna Harris W16 DEE 11:58:00 14:20:00
Florence Lunn W16 OD Punching Punching
Tabitha Lunn W16 OD Punching Punching
Rebecca Ward W16 NGOC 11:47:00 13:40:00

6 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2

0 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2

0 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Michele Dawson W21   12:12:00 14:34:00
Ella Gilbert W21 NOR 12:14:00 14:16:00
Rose Hartmann W21 SYO 11:19:00 14:11:00
Rosanna Ingram W21   12:05:00 14:30:00
Rachel Leathwood W45 BOK 11:11:00 13:16:00
Anna Mackenzie W21 MDOC 12:17:00 14:26:00
Helen Miller W21 EBOR 11:27:00 14:07:00
Mariia Panchuk W21   11:34:00 13:52:00
Yana Petrovska W20   11:39:00 13:56:00
Zara Rogers W21 LEI 11:09:00 13:24:00
Sarah Rollins W40 SN 12:10:00 14:13:00
Octavia Wisbey W21 OD Punching Punching
Nadine Wright W21 OD Punching Punching

13 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Katharine Atkins W35 HOC Punching Punching
Lucie Kozumplikova W35   Punching Punching

2 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Helen Chiswell W40 DVO 11:04:00 13:16:00
Rebecca McCreadie W40 DEE 11:45:00 13:53:00
Sian Mitchell W40 HH 11:09:00 13:25:00
Tereza Maria Rush W40 BOK 11:53:00 14:30:00
Oksana Trushkevych W40 OD Punching Punching
E Weatherstone W21 OD 11:15:00 13:21:00

6 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Freya Askham W45 SMOC 11:16:00 13:15:00
Sarah Dixon W45 HH 11:19:00 14:02:00
Michelle Oxtoby W45 OD 11:18:00 13:27:00
Michelle Ward W45 NGOC 11:44:00 13:33:00

4 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Sal ChaffeyFacebook W50 DVO 12:15:00 14:21:00
Karen French W50 WIM 11:43:00 13:38:00
Alison Hardy W50 LEI 11:25:00 13:42:00
Joanne Leigh W50 OD 11:21:00 13:30:00
Sarah ManselFacebook W50 SUFFOC 11:05:00 14:28:00
Sandra Mather W50 SMOC 11:10:00 13:29:00
Heather Phipps W50 OD 11:08:00 13:17:00
Lesley Ward W50 SYO 12:08:00 14:20:00

8 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Jill Blount W55 SO 12:00:00 14:11:00
Charlotte Cheetham W55 RAFO 11:54:00 14:00:00
Louise Dunn W55 LOC 11:09:00 13:30:00
Jill Emmerson W55 OD Punching Punching
Hazel Hindle W55 MDOC 11:19:00 13:34:00
Viv Hodson W55 HH 12:03:00 14:21:00
Jane Lambert W55 SO 11:15:00 14:16:00
Helen NisbetFacebook W55 SMOC 12:01:00 14:28:00
Sue Parker W55 BKO 11:33:00 13:36:00
Liz Phillips W55 OD 12:15:00 14:34:00
Karen Quickfall W55 SROC 12:12:00 14:32:00

11 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Susan Birtwistle W60 CLARO 12:11:00 14:22:00
Jane Campbell W60 DEE 12:10:00 14:40:00
Janet Cronk W60 WAOC 11:31:00 13:35:00
Jacqueline Embrey W60 DEE 12:07:00 14:35:00
Jackie Hallett W60 BOK 11:46:00 13:54:00
Val Johnson W60 DVO 12:17:00 14:39:00
Helen Kelsey W60 BOK 11:29:00 13:40:00
Anna Nilsen W60 DEE 12:13:00 14:08:00
Lin Page W60 OD Punching Punching
Janet Rosen W60 HH 11:30:00 13:53:00
Gill Sharp W60 SN 11:17:00 13:45:00
Kirsty Staunton W60 WIM 12:23:00 14:23:00

12 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Vicki Barkaway W65 SOC 11:12:00 13:29:00
Lynn Branford W65 WIM 11:25:00 13:50:00
Kate Ingleby W65 DEE 11:00:00 13:20:00
Christine KiddierFacebook W65 BL 12:16:00 14:37:00
Janice Nisbet W65 ESOC 11:28:00 14:05:00
Jean Payne W65 DEE 11:37:00 13:58:00
Carol Sands W65 BOK 11:49:00 14:13:00
Elizabeth Urquhart W65 OD Punching Punching
Maureen Webb W65 LEI 11:05:00 13:19:00

9 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Sheila Carey W70 OD 11:11:00 13:30:00
Jenny Collyer W70 SOS 11:23:00 13:46:00
Liz Drew W70 EBOR 11:47:00 14:10:00
Jen Gale W70 DVO 11:37:00 13:53:00
Liz Godfree W70 DVO 11:29:00 13:40:00
Sue Hallett W70 OD Punching Punching
Karin Kirk W70 OD Punching Punching
Hilary Palmer W70 NOC 11:27:00 14:07:00
Miriam Rosen W70 SROC 11:43:00 14:12:00
Heather Smithard W70 KFO 11:03:00 13:15:00

10 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Sue BicknellFacebook W75 OD 11:07:00 13:38:00
Judith Goodair W75 EPOC 11:35:00 13:55:00
Lesley Norton W75 WRE 11:25:00 13:51:00
Ruth Rhodes W75 SO 11:45:00 14:14:00
Pauline Ward W75 DVO 11:13:00 13:28:00

5 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Hilary Simpson W80 OD 11:01:00 13:20:00
Alison Sloman W80 HOC 11:21:00 13:36:00

2 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Ursula Oxburgh W85 WAOC 11:15:00 13:43:00

1 Entry

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2

0 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2

0 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2

0 Entries

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Peter Cheetham M60 RAFO 11:51:00 14:04:00

1 Entry

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2
Kelly Lambert W21   11:17:00 13:58:00

1 Entry

Name Class Club Saturday Race 1 Saturday Race 2

0 Entries

If you want to let your fellow competitors know a little bit more about who you are and what you do you can enter details of any social media accounts you have via the Update My Details page. We'll then put a link to your accounts on this Entry List and also on any results produced by SPORTident. FacebookTwitterInstagramAttackpointStravaPower of 10FlickrLinkedInPinterest